Zytglogge: Unterschied zwischen den Versionen
Zur Navigation springen
Zur Suche springen
Michi (Diskussion | Beiträge) |
Michi (Diskussion | Beiträge) |
||
Zeile 49: | Zeile 49: | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | <small>[Markus Traber:] Mängisch grännisch anschtatt zlache / So wies müessti sy / Nimms doch ruehig / Ds chlyne Summerlied / Blaui Vögu / 38'815 Mau / Kaviar püür / Schwyzerfreiheit / Sunndigmorge / Mir isch doch glych wie d Höger heisse / [Jacob Stickelberger:] Chlynkunscht / Hütteparty / Pfadfinder / Späck Bsteck / Skorpion / Froue im Parlamänt / My Frou / [Fritz Widmer:] Ballade vom Türeschletze / Ballade vo däm, wo bim ne fromme Ma es Ross gcouft het / Sonett / Am Grossätti sy Strouhuet / Matroselied für Bärner Seemänner / Sockelied / Ching / [Ruedi Krebs:] Muss eis u Muus zwo / D Chüe schtöh im Stall / Ou us Bärge / Es schneit / Dr Housi het e Suhn / Stellet öich vor wi das wäri / Karawane / Die wo so sicher tüe / Ds Lied vom warte / Am n-en-Egge / [Bernhard Stirnemann:] Zäh Gebot / Ei Morge chunnt e jede dra / Genesis I / Dr Herr Glauser / Aute Ma / Tango / Leissige / Mai und Septämber / [Alle:] Kennet dir das Gschichtli scho / Cervelat / Di Dame vo de Harem</small> | | colspan=4 | <small>[Markus Traber:] Mängisch grännisch anschtatt zlache / So wies müessti sy / Nimms doch ruehig / Ds chlyne Summerlied / Blaui Vögu / 38'815 Mau / Kaviar püür / Schwyzerfreiheit / Sunndigmorge / Mir isch doch glych wie d Höger heisse / [Jacob Stickelberger:] Chlynkunscht / Hütteparty / Pfadfinder / Späck Bsteck / Skorpion / Froue im Parlamänt / My Frou / [Fritz Widmer:] Ballade vom Türeschletze / Ballade vo däm, wo bim ne fromme Ma es Ross gcouft het / Sonett / Am Grossätti sy Strouhuet / Matroselied für Bärner Seemänner / Sockelied / Ching / [Ruedi Krebs:] Muss eis u Muus zwo / D Chüe schtöh im Stall / Ou us Bärge / Es schneit / Dr Housi het e Suhn / Stellet öich vor wi das wäri / Karawane / Die wo so sicher tüe / Ds Lied vom warte / Am n-en-Egge / [Bernhard Stirnemann:] Zäh Gebot / Ei Morge chunnt e jede dra / Genesis I / Dr Herr Glauser / Aute Ma / Tango / Leissige / Mai und Septämber / [Alle:] Kennet dir das Gschichtli scho / Cervelat / Di Dame vo de Harem</small> | ||
|- | |||
| rowspan=2 | 1998 || [[verschiedene Interpreten]] || CD || <b>Karibum (Bärndütschi Lieder für Chly u Gross)</b> || {{country2|CH}} Zytglogge ZYT 4077 || rowspan=2 | [[image:1998_verschiedeneinterpreten_CD_karibum_CH_front.jpg|50px|right]] | |||
|- | |||
| colspan=4 | <small></small> | |||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | 2000 || [[Berner Troubadours]] || 2CD || <b>Gäng wie gäng (Programm 2000)</b> || {{country2|CH}} Zytglogge || rowspan=2 | [[image:2000_bernertroubadours_CD_gaengwiegaeng_CH_front.jpg|50px|right]] Live Bern, La Cappella | | rowspan=2 | 2000 || [[Berner Troubadours]] || 2CD || <b>Gäng wie gäng (Programm 2000)</b> || {{country2|CH}} Zytglogge || rowspan=2 | [[image:2000_bernertroubadours_CD_gaengwiegaeng_CH_front.jpg|50px|right]] Live Bern, La Cappella | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | <small>[Markus Traber:] Ohni Rücksicht uf Verluscht / Erziehig / Aut / Nina II / Im Museum / Dr Sturm / Schpunte / Grad knapp dryssgi / Gratulatione / Dä schpinnt / [Fritz Widmer:] Dezämberlied / Sölle-wölle-müesse-Blues / Ballade vom Basin Street Blues / Erliechterig / Offeni Landschaft / Lied vo den Ohre / Lied vo de chlyne Blagöörine / Zwölften Oktober / Näme / [Ruedi Krebs:] Mir ändere / Ds Nei-Lied / Du bist min / Die Kuh, la vache / E Schtei / Geschter hesch dr vorgnoh / Tanzlied / Tango / Weisch no denn? / Ds Lämpe Lied / [Bernhard Stirnemann:] Passantinne / Hindelbank / Genesis III / Rosmarin / Planete / Mis Härz / Aabefride / Gebätt / Päppu / [alle:] Di Dame vo de Harem</small> | | colspan=4 | <small>[Markus Traber:] Ohni Rücksicht uf Verluscht / Erziehig / Aut / Nina II / Im Museum / Dr Sturm / Schpunte / Grad knapp dryssgi / Gratulatione / Dä schpinnt / [Fritz Widmer:] Dezämberlied / Sölle-wölle-müesse-Blues / Ballade vom Basin Street Blues / Erliechterig / Offeni Landschaft / Lied vo den Ohre / Lied vo de chlyne Blagöörine / Zwölften Oktober / Näme / [Ruedi Krebs:] Mir ändere / Ds Nei-Lied / Du bist min / Die Kuh, la vache / E Schtei / Geschter hesch dr vorgnoh / Tanzlied / Tango / Weisch no denn? / Ds Lämpe Lied / [Bernhard Stirnemann:] Passantinne / Hindelbank / Genesis III / Rosmarin / Planete / Mis Härz / Aabefride / Gebätt / Päppu / [alle:] Di Dame vo de Harem</small> | ||
|- | |||
| rowspan=2 | 2002 || [[Mani Matter]] || CD || <b>Warum syt dir so truurig? (Gedenksendung SR DRS 1973)</b> || {{country2|CH}} Zytglogge ZYT 4085 || rowspan=2 | [[image:2002_manimatter_CD_warumsytdirsotruuriggedenksendung_CH_front.jpg|50px|right]] | |||
|- | |||
| colspan=4 | <small></small> | |||
|- | |||
| rowspan=2 | 2002 || [[Mani Matter]] || CD || <b>Warum syt dir so truurig? (Soundtrack zum Film von Friedrich Kappeler)</b> || {{country2|CH}} Zytglogge ZYT 4086 || rowspan=2 | [[image:2002_manimatter_CD_warumsytdirsotruurigsoundtrack_CH_front.jpg|50px|right]] | |||
|- | |||
| colspan=4 | <small></small> | |||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | 2005 || [[Berner Troubadours]] || CD || <b>40 Jahre</b> || {{country2|CH}} Zytglogge ZYT 4095 || rowspan=2 | Live 2005.02.13 Bern, Stadttheater; Live 2005.03.20 Bern, Stadttheater | | rowspan=2 | 2005 || [[Berner Troubadours]] || CD || <b>40 Jahre</b> || {{country2|CH}} Zytglogge ZYT 4095 || rowspan=2 | Live 2005.02.13 Bern, Stadttheater; Live 2005.03.20 Bern, Stadttheater |
Version vom 12. April 2009, 15:36 Uhr
Die Plattenfirma Zytglogge in Gümligen / BE hatte in den 1990er Jahren einen Anteil schweizerischer Interpreten von rund 95%, darunter Mani Matter, Franz Hohler, Pippo Pollina, Tinu Heiniger, Dodo Hug, Patent Ochsner und die Roundabouts. Ausser Heavy Metal und Schlager vertrieb die Firma grundsätzlich alles.
Katalog
Datum | Interpret | Format | Titel | Herausgeber | Anmerkungen |
---|---|---|---|---|---|
1966 | Ruedi Krebs, Fritz Widmer | EP | Hüt het mi es Güegi gstoche | CH: Zytglogge ZYT 3 | |
1967 | Ruedi Krebs | EP | Einisch am ne schönen Aabe | CH: Zytglogge ZYT 6 | |
196? | Jacob Stickelberger | 7" Single | Die schwarzi Chatz | CH: Zytglogge ZYT 7 | |
1968 | Ruedi Krebs | EP | Es het einisch eine gseit | CH: Zytglogge ZYT 13 | |
19?? | Jacob Stickelberger | 7" Single | My Elefant | CH: Zytglogge ZYT 14 | |
19?? | Jacob Stickelberger | 7" Single | Losit guet zue | CH: Zytglogge ZYT 15 | |
1971 | Berner Troubadours | LP | Berner Troubadours | CH: Zytglogge ZYT 16 | 1971 live |
1977 | Jacob Stickelberger, Fritz Widmer | CD | Dr Kolumbus | CH: Zytglogge ZYT 35 | CD: Zytglogge ZYT 4035 |
1978 | Berner Troubadours | LP | Alti Hüet | CH: Zytglogge ZYT 39 | Live 1978.09.18 Bern, Galerietheater "Die Rampe" |
[Bernhard Stirnemann:] Käthi / Du wirsch alt / D' Schmier / Chlini Hüsli / Willy / [Markus Traber:] Grüess Gott / Mängisch plötzlech gsehni eine / Mängisch grännisch / D' Bäbi / I ha mal eine kennt / Àne däne disse / [Ruedi Stuber:] Telefonkabine / Reto / Kari / D' Hüslischnägge / [Ruedi Krebs:] Muus eis u Muus zwo / Der Housi im Konsum / I hocke-n-ir Beiz / Wenn i mi no so ma bsinne / Mängisch dünkts mi fasch | |||||
1985 | Fritz Widmer | LP | Mängisch brönnt's (Ballade, Lumpeliedli u Chinderlieder) | CH: Zytglogge ZYT 50 | 2000 CD: Zytglogge ZYT 4050 |
Servela / Tanzliedli / Josefine / Dä vo de Fische / Dä vo de Hornusser / Dä vom fromme Ross / Ballade vom Türeschletze / Ballade vo der Gschoui / Ballade vo de Schwümm / Dä vom abbrönnte Pfarrhuus / Ballade vo de drei bsoffene Chöchine / Ballade vo der Houptüebig vo der Fürwehr vo Oberglunggewil / Ballade vo däm wo nie zueglost het / Drei Manne / Ballade vom Pintefritz vo Toffe / E Dichter / Die Verdächtige / Lied vom Vögeli u vom Ma / Warum grad gäng numen i? / Känguruh gumpe gärn / S geit niene so schön u luschtig / Abraham und Co. / Barbara und Co. | |||||
1985 | Berner Troubadours | 2LP | Das Konzert | 2CD CH: Zytglogge ZYT 4052 | Live 1985.11.27 Bern, Stadttheater |
[Markus Traber:] Knabemusik / Stadtgieleblues / Masch di bsinne / Nina / I ha glehrt loufe / Ds Tänzli / 1 + 1 = grüen / Äne däne disse / [Jacob Stickelberger:] Zwe Züg / Die schwyzerischi Ärzteschaft / Späck-Bsteck / I la mi gah / Pissoir / Pfarrer Pfeuti / [Fritz Widmer:] Lied vode Lüt, wo ni nid verstah / Schyrenne / Amerikabrief / Ballade vo däm, wo nid zueglosst het / Die Verdächtige / Lue di Böim / [Ruedi Krebs:] Ds O-Housi-Lied / Dr Housi im Konsum / Dr Untergang vo Bärn / Chumm no chly necher / Es het einisch eine gseit / Ds Eiströphige / Theaterlied / [Bernhard Stirnemann:] Regierigshuet / Du wirsch alt / Beize / Mys Käthi / Fluor / Dr Willi / Ds Nönnli / [alle:] Di Dame vo de Harem / Är het roti Strümpfli a / Abraham und Co. | |||||
Jacob Stickelberger, Fritz Widmer | CD | Kriminalgschicht | CH: Zytglogge ZYT 4057 | ||
Prolog / Ds Lied vo den arme Polizeiorgan / Tatort / Ds Annemeieli vom Längebüel / Ds Motiv / Verfolgigsjagd / Dr Kommissär vo May / Ballade vom Bohnebedli / Wär het das Meitschi umbbracht, wär? / Die Verdächtige / Unuffällig / Gständnis / Steckbrief / Schlusslied | |||||
1991 | Fritz Widmer | CD | 24 Lieder us 25 Jahr | CH: Zytglogge ZYT 4065 | |
Lied vom Vögeli u vom Ma / S geit niene so schön u luschtig / Barbara und Co. / Wie mache's de / Winterlied für Stadtjodler / AKW-Nei-Räg / Näbulied für scho ender meh atomchraftwärchfründleche Männerchor / Amerikabrief / Vom Ha u vom Sy / Vati chumm hei / Schyrenne / Velolied / Merzeglöggli / Ballade vo der bluetige Spur / Abschidslied für Kanada-Uswanderer / Zwüschebricht us Kanada / Summerlied / Talking Rag für Husmanne / Es herbschtelet / Gloubsch wider a besseri Zyte / Matroselied für Bärner Seemänner / A der Muur / S git settig / Vo de guete u de schlächte Zyte | |||||
1992 | Berner Troubadours | CD | Das neue Programm | CH: Zytglogge ZYT 4067 | Live 1991.05.16 Bern, Mahogany Hall |
[Ruedi Krebs:] / [Bernhard Stirnemann:] / [Markus Traber:] / [Fritz Widmer:] | |||||
1996 | Berner Troubadours | 2CD | 30 Jahre | CH: Zytglogge ZYT 4076 | Live 1995.11.19 Bern, Stadttheater |
[Markus Traber:] Mängisch grännisch anschtatt zlache / So wies müessti sy / Nimms doch ruehig / Ds chlyne Summerlied / Blaui Vögu / 38'815 Mau / Kaviar püür / Schwyzerfreiheit / Sunndigmorge / Mir isch doch glych wie d Höger heisse / [Jacob Stickelberger:] Chlynkunscht / Hütteparty / Pfadfinder / Späck Bsteck / Skorpion / Froue im Parlamänt / My Frou / [Fritz Widmer:] Ballade vom Türeschletze / Ballade vo däm, wo bim ne fromme Ma es Ross gcouft het / Sonett / Am Grossätti sy Strouhuet / Matroselied für Bärner Seemänner / Sockelied / Ching / [Ruedi Krebs:] Muss eis u Muus zwo / D Chüe schtöh im Stall / Ou us Bärge / Es schneit / Dr Housi het e Suhn / Stellet öich vor wi das wäri / Karawane / Die wo so sicher tüe / Ds Lied vom warte / Am n-en-Egge / [Bernhard Stirnemann:] Zäh Gebot / Ei Morge chunnt e jede dra / Genesis I / Dr Herr Glauser / Aute Ma / Tango / Leissige / Mai und Septämber / [Alle:] Kennet dir das Gschichtli scho / Cervelat / Di Dame vo de Harem | |||||
1998 | verschiedene Interpreten | CD | Karibum (Bärndütschi Lieder für Chly u Gross) | CH: Zytglogge ZYT 4077 | |
2000 | Berner Troubadours | 2CD | Gäng wie gäng (Programm 2000) | CH: Zytglogge | Live Bern, La Cappella |
[Markus Traber:] Ohni Rücksicht uf Verluscht / Erziehig / Aut / Nina II / Im Museum / Dr Sturm / Schpunte / Grad knapp dryssgi / Gratulatione / Dä schpinnt / [Fritz Widmer:] Dezämberlied / Sölle-wölle-müesse-Blues / Ballade vom Basin Street Blues / Erliechterig / Offeni Landschaft / Lied vo den Ohre / Lied vo de chlyne Blagöörine / Zwölften Oktober / Näme / [Ruedi Krebs:] Mir ändere / Ds Nei-Lied / Du bist min / Die Kuh, la vache / E Schtei / Geschter hesch dr vorgnoh / Tanzlied / Tango / Weisch no denn? / Ds Lämpe Lied / [Bernhard Stirnemann:] Passantinne / Hindelbank / Genesis III / Rosmarin / Planete / Mis Härz / Aabefride / Gebätt / Päppu / [alle:] Di Dame vo de Harem | |||||
2002 | Mani Matter | CD | Warum syt dir so truurig? (Gedenksendung SR DRS 1973) | CH: Zytglogge ZYT 4085 | |
2002 | Mani Matter | CD | Warum syt dir so truurig? (Soundtrack zum Film von Friedrich Kappeler) | CH: Zytglogge ZYT 4086 | |
2005 | Berner Troubadours | CD | 40 Jahre | CH: Zytglogge ZYT 4095 | Live 2005.02.13 Bern, Stadttheater; Live 2005.03.20 Bern, Stadttheater |
2000 | Fritz Widmer | CD | Wo der Himu no gnue Platz gha het (Grossvaterlieder, Übersetzige us em Schwedische u historische Ufnahme) | CH: Zytglogge ZYT 4871 | |
Am Grossätti sy Strouhuet / Di nöje Stimme / Pangsionierte-Boogie / Lied vo de Socke / Lied vo de Lüt, won i nid verstah / Offeni Landschaft / Zwölften Oktober / Chlyni Spiegelfable / Lied vo den Ohre / Lied vo de chlyne Blagörine / Lied für d Ching, wo hüt uf d Wält chöme / Ballade vom Basin Street Blues / Wünsch / Nacht / Ballade vom Bärgme Hannes / S wird langsam spät | |||||
2008 | verschiedene Interpreten | CD | Türeschletze (Fritz Widmer gwidmet) | CH: Zytglogge ZYT 4311 | |
CD | CH: Zytglogge ZYT |